حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

انواع گلدان گل آرایی و روش های گل آرایی منزل متناسب با دکوراسیون خانه

گلدان گل آرایی

گلدان گل آرایی و نحوه انتخاب صحیح آن برای فضای خانه شما

دسته گل یک هدیه عالی برای فردی خاص در زندگیتان است، با این حال، انتخاب یک گلدان که غنچه های دسته گل شما را به خوبی نمایش دهد، دشوار است. با وجود اشکال، سبک‌ها و مواد مورد استفاده متنوع، انتخاب یک گلدان که نظم و زیبایی دسته گل را برهم نزند می‌تواند مشکل و حتی گاهی بسیار سخت باشد .
چه شما برای خانه خود ، یک رویداد آتی یا دادن هدیه برای شاد کردن روز یک فرد دیگر، گل انتخاب می‌کنید، ما اینجا هستیم تا شما را برای انتخاب مناسب ترین گلدان برای دسته گل های خود راهنمایی کنیم.

انواع گلدان

ما ۱۴ عدد از رایج‌ترین شکل گلدان و مواد مورد استفاده در آن‌ ها را با یک راهنما عالی برای گل آرایی توسط خودتان و بهترین مکان‌ هایی از خانه که می‌توانید آن‌ها را قرار دهید، گردآوری کرده‌ایم.

هدف ما پاسخ به این پرسش است که انواع مختلف گلدان کدام هستند؟ همچنین توصیه‌هایی در مورد نحوه گل آرایی چند نمونه از پرفروش ترین دسته‌گل هایمان با استفاده از گلدان های شما ارائه می دهیم.
زمانی که یک گلدان انتخاب می‌کنید، اولین چیزی که باید در ذهن داشته باشید این است که می خواهید آن را کجا قرار دهید.

موقعیت گلدان

بین میز، کف زمین یا آویزان کردن در دیوار، می‌توانید هر کجا که خواستید دسته گل خود را به نمایش درآورید.

گلدان های روی میز

گلدان های روی میز عموما کوچک‌ تر و حاوی یک دسته‌ گل و یا چند شاخه گل هستند ، علاوه بر آن معمولا از گلدان های سبک‌ تری استفاده می شود و می‌توانند از مواد مختلف ساخته شده باشند .
گلدان‌های مخصوص کف بسیار بزرگ‌ تر هستند و انتهای آنها عموما برای پشتیبانی از یک دسته‌ گل بزرگ‌ تر، سنگین هستند. آن‌ها بیشتر به عنوان نقطه کانونی در یک اتاق بزرگ قرار می گیرند و باید به طور خاص، مکمل دکوراسیون باشند زیرا آن‌ها بسیار بزرگ و نمایان هستند. گلدان‌های کف باید یک دهانه عریض برای نگه داشتن گل‌های بلند و سنگین داشته باشند، طوری که آن‌ها به آسانی واژگون یا شکسته نشوند.

گلدان های دیواری

گلدان‌های دیواری می‌توانند یک روش عالی برای افزودن عمق و شخصیت به خانه باشند، به خصوص اگر کودکان یا حیوانات خانگی که بتوانند گلدان روی میز یا کف را بشکنند، در خانه زندگی کنند. این گلدان های مدرن با دکورهای ساده و یا برای نمایش بهتر فضای دیوار در زمانی که فضای کف محدود است، عالی عمل می‌کنند. شیشه یک ماده معمول در ساخت گلدان‌های دیواری است و اغلب با طلا یا فلز جفت می‌شود که عموما با گیاهان هوایی در کافه ها و بوتیک‌های شیک دیده می‌شود.

مواد مورد استفاده در ساخت گلدان

هنگام انتخاب نوع گلدان، مواد مورد استفاده نیز می‌توانند سبک استفاده و تزیین مخصوص به خود را دیکته کنند. مواد اولیه از شیشه، فلز و آلومینیوم گرفته تا برنج، فولاد و چوب هستند، با این حال رایج‌ترین ماده مورد استفاده در ساخت گلدان و در زمان استفاده مناسب از هر کدام را در پایین آورده ایم.

شیشه

رایج‌ترین ماده برای مدل‌های زیبا و دائمی، شیشه‌ است. آن‌ها به نور اجازه می‌دهند از میان گلدان تا ساقه گل و آب حرکت کنند. به طور خاص برای اشکال شیشه‌ای و بلور، مهم است که آب را با تغییر و هرس ساقه‌ها برای افزایش زیبایی و تازگی دسته‌گل، تمیز نگه دارید.

بلور

گلدان‌های بلور به خاطر نگه داری از ساقه بلند و رمانتیک مشهور هستند و یک هدیه عالی برای ابراز علاقه و بیان « من دوستت دارم» است. از گلدان بلوری معمولا برای بهبود و برافراشتگی ظاهر یک دسته‌گل استفاده می‌شود و تجمل و آراستگی را نمایش می‌دهد.

فلز

گلدان‌های فلزی می‌توانند یک گزینه امروزی و نشکن باشند. به خاطر دوام آن‌ها، این ها برای مهمانی های بیرون از خانه عالی هستند و با شکل و شمایل گوناگون موجود هستند.

چوب

برای یک نمایش طبیعی‌تر، گلدان چوبی نیز بالای دسته گل را نمایان می کنند زیرا شما نمی‌توانید ساقه ها را ببینید. با این حال، شما مطمئن شوید که چوب، برای حفظ کیفیت گلدان، ضد آب است.

زمانی که تصمیم نهایی خود برای مکان و نوع ماده سازنده گلدان خود را یافتید، می‌توانید به مرحله انتخاب شکل گلدان خود بروید.

1. شیشه گل آرایی میسون

گلدان گل آرایی

شیشه‌های میسون، یک گلدان مقرون‌به‌صرفه و زیبا با دکوراسیون روستایی یا دهکده ای است. آن‌ها می‌توانند با بسیاری از تم های مختلف مانند کلاسیک و مدرن، بسته به سبک انتخابی شما، تطبیق داشته باشند. سعی کنید شیشه میسون را نقاشی کنید، با روبان یا ریسمان تزئین کنید و یا تنها اجازه دهید شکل کلاسیک آن با گل آرایی شما همراه شود و یک محور تمرکز زیبا در میز غذاخوری شما باشد.

چگونه گل‌ها را در شیشه میسون تزیین کنیم ؟

موارد مورد نیاز:

میخک صورتی
گل مینای پمپون سفید
گل های آفتابگردان زرد
گل‌های رز زرد روشن
گل‌های میوپروم
سرخس خنجری/ شمشیر

توصیه حرفه ای:

تمام ساقه های گل های خود را زاویه دار ببرید تا آب بیشتری به آنها برسد و طول عمر طولانی تری داشته باشند.

کار را با قرار دادن گل‌های آفتابگردان در یک شیشه‌ ی میسون در زمانی که شکل مثلث را در اطراف لبه گلدان ایجاد می کنید، آغاز نمایید. گل‌های مینا را با چرخاندن لبه گلدان اضافه کنید تا مطمئن شوید که هر دو طرف به درستی متعادل شده‌اند. بعد از آن، گل میخک و رز را هر جا که فضای خالی برای ساختن شکل دسته‌گل وجود دارد، اضافه کنید. در نهایت، اضافه کردن گل های میوپروم با ساقه به افزودن مقداری آشفتگی به تزیین و تساوی در تمام رنگ‌ها با یکدیگر کمک می کند.

۲. بطری گل آرایی شیر

گلدان گل آرایی

به خاطر گردن بلند و لبه پهن بطری شیر، دسته‌گل با انبوهی از شاخ و برگ‌ها و ساقه‌های پرکننده می درخشد. چه می‌خواهید یک دسته‌گل بزرگ برای یک چهره وحشی روستایی و یا یک یا چند گل را برای سبک ظریف و حساس تزیین کنید، شکل این گلدان تکمیل کننده این تعاریف است. گلدان‌های بطری شیر به خوبی در دسته ها به کار می آیند و می‌توانند برای ایجاد یک فضای مفرح بر روی میز مورد استفاده قرار گیرند. سعی کنید گلدان بطری شیر را در یک حامل فلزی تنظیم کنید تا یک صحنه قدیمی خلق کنید.

چگونه گل‌ها را در گلدان بطری شیر تزیین کنیم ؟

موارد مورد نیاز:

رزهای سرخ
ارکیده های موکارا صورتی پر رنگ
رزهای صورتی
گل‌های رز صورتی روشن
شاخ و برگ‌های سبز مخلوط

با اضافه کردن شاخ و برگ‌ها به گلدان، یک پایه با شکوه ایجاد کنید. این کار، چهره وحشی و آشفته پیش از اضافه کردن ساقه‌های اصلی ایجاد می‌کند. سپس، یکی پس از دیگری ساقه های گل رز صورتی را در اطراف گلدان برای حفظ تعادل اضافه کنید. سپس، رزهای سرخ و ارکیده های موکارا را اضافه کنید و مطمئن شوید که ساقه‌های بلند در وسط دسته‌گل قرار دارند و ساقه های کوتاه‌تر در اطراف و پایین دسته گل هستند هستند تا بتوانند آب بگیرند. در نهایت، گل‌های رز صورتی روشن را اضافه کنید تا طنین رنگ‌های صورتی را از گل‌های برجسته دیگر متعادل کنید.

۳. گلدان گل آرایی روستایی

گلدان گل آرایی

گلدان روستایی به خاطر ته گرد و دهانه باریک معروف است. از آنجا که قسمت انتهایی گلدان بسیار عریض است، این سبک می‌تواند از گل‌های بسیار سنگین و بلند پشتیبانی کند و به راحتی واژگون نخواهد شد. این گلدان به خوبی در آشپزخانه و یا روی لبه پنجره به علت شکل غیررسمی و سرزنده خود، قرار می گیرد.

چگونه گل‌ها را در گلدان روستایی تزیین کنیم ؟

موارد مورد نیاز:

اوکالیپتوس بذر دار
گل میمون
چتر گندمی
رز صورتی، هلویی و سبز
شکوفه‌های ادریس صورتی و سبز
شاخ و برگ های مخلوط

با پایه‌ریزی ساخت شاخ و برگ‌ها در پایه گلدان شروع کنید و روی شکوفه‌های ادریس سبز و صورتی کار کنید. برای ایجاد تعادل، پس از آن، اکالیپتوس دانه دار را برای ایجاد تناسب اضافه کنید، به این ترتیب آن‌ها از پایین شروع می شوند . گل‌های رز صورتی، سبز و هلویی را اضافه کنید و در نهایت در هر جای خالی موجود برای متعادل کردن کل دسته‌گل گل میمون و چترگندمی اضافه کنید.

۴. گلدان گل آرایی استوانه ای

گلدان گل آرایی

گلدان‌های استوانه ای ساده، زیبا، جاودان و گوناگون هستند. آن‌ها به خوبی با گل های ساقه‌ بلند مانند رزهای سرخ و ارکیده ها بسیار باشکوه و لوکس می شوند. گل های رنگارنگ و یا حتی تک گل ها هم زیبا به نظر می‌رسند. با توجه به ارتفاع و شکل گلدان، گلدان‌های استوانه ای می‌توانند به عنوان بخش تزیینی پشت میز، قفسه‌های کتاب یا در اتاق پذیرایی شما قرار داده شوند. قرار دادن یک گلدان استوانه ای تزیین شده بر روی میز غذا می‌تواند یک نمایش بسیار زیبا ارائه دهد، با این حال، ممکن است در هنگام مکالمه میهمانان با یکدیگر، لازم باشد آن را از روی میز بردارید.

چگونه گل‌ها را در یک گلدان استوانه ای گل آرایی و تزیین کنیم ؟

موارد مورد نیاز:

رزهای صورتی
سوسن آسیایی
بوته سبز

با شکستن ساقه‌های سبز شروع کنید و قسمت‌های پایینی را به کف گلدان نزدیک کنید تا به آب دسترسی داشته باشند. قسمت بالایی را نگه دارید تا در انتها، به قسمت بالایی دسته‌گل اضافه شود. سپس، نیلوفرهای آسیایی را به گلدان اضافه کنید تا یک شکل مثلث متوازن داشته باشید. سپس گل‌های رز صورتی را، هرکجا که لازم است اضافه کنید و با اضافه کردن قسمت‌های بالایی شاخ و برگ‌ها به قسمت بالایی دسته‌گل، در هر جایی که برای کمی عمق و بافت بیشتر، فضای اضافی وجود دارد، کار را خاتمه دهید.

۵. گلدان گل آرایی دسته گل

گلدان گل آرایی

تنها زمانی از این گلدان استفاده کنید که یک دسته گل انبوه و با شکوه دارید. به خاطر وضعیت سنگین کف آن، این نوع گلدان به خوبی با سرگل های بزرگ، شبیه به بطری شیر، استفاده می شود تا ظاهر مرکز اصلی دسته گل را متعادل کند. به خاطر داشته باشید که بهتری است با گل هایی مورد استفاده قرار گیرند که حداقل نگه داشتن آن به بهترین شکل استفاده از گل‌هایی که حداقل ۱۷ سانتی متر ارتفاع دارند تا گلدان بر روی شکوفه ها سایه نیندازد.

چگونه گل‌ها را در گلدان دسته گل تزیین کنیم ؟

موارد مورد استفاده:

رزهای صورتی پر رنگ
گل‌های رز با اسپری رنگ نارنجی
لیسیانتوس صورتی دوتایی
مینای ماتسوموتو صورتی
پیچک درخت مو
پیتوسپوروم چندرنگ

توصیه حرفه ای:

تمام شاخه‌های گل رز را که زیر خط آب قرار خواهند گرفت را ببندید، بنابراین هیچ باکتری و یا ماده اضافی وارد آب نمی‌شود. این کار دسته‌گل را برای مدت بیشتری شاداب نگه می دارند!

مهم‌ترین بخش تزیین یک گلدان دسته‌گل، پیچ‌وتاب خوردن در اطراف گلدان و کار کردن از خارج به طور مساوی و برجسته کردن تمام گل‌ها است. این طرح گل آرایی کلاسیک با درهم آمیختن گل‌های رز صورتی پر رنگ به پایه شاخ و برگ‌ها و همچنین استفاده از پیچک‌های درخت مو و پیتوسپوروم برای افزودن حجم به دسته‌گل آغاز می‌شود. بعد از آن با نم زدن گل های رز با اسپری نارنجی، لیسیانتوس صورتی ادامه خواهد یافت و با افزودن چند پیچک درخت مو برای ترکیب آشفتگی به دسته گل به پایان می رسد. شما می‌توانید خود یک دسته‌گل بسازید و ساقه‌ها را با طناب ببندید تا شکل آن را تقویت کنید و یا این شکل و شمایل را درون گلدان خلق نمایید. گلدان‌های دسته گل به صورت کانونی خیره‌کننده به نظر می‌رسند و می‌توانند کمی عشق را به هر میزی اضافه کنند.

۶. گلدان گل آرایی مربع / مکعب

گلدان گل آرایی

گلدان مکعبی یا مربعی بر روی میزهای کافه، میزهای جانبی یا مناطق تفریحی بیرونی نمایی عالی و تماشایی می سازند. آن‌ها زمانی که با کتاب‌ها یا شمع‌های بزرگ همراه شوند، باشکوه می شوند و می‌توانند به صورت فصلی تزیین شوند یا مکمل فضای دکور اتاق باشند.

چگونه گل‌ها را در گلدان مربعی یا مکعبی تزیین کنیم ؟

موارد مورد نیاز:

رزهای نارنجی
گل های آفتابگردان
گل مروارید پمپون باتر اسکاچ
پمپون تکمه سبز

توصیه حرفه ای:

از نوار برای ایجاد دریچه های سوراخ دار در کل گلدان استفاده کنید. این سیستم شبکه ای، شکل را ثابت نگه می‌دارد و از واژگونی ساقه‌های بلند و سنگین جلوگیری می‌کند.

با ریختن آب برای پر کردن بیش از نیمی از گلدان شروع کنید. شاخ و برگ‌ها پایین تر و گل‌های آفتابگردان را به پایه گلدان اضافه کنید تا عمق بیشتری به آن اضافه شود. سپس گل‌های رز را در امتداد چهار طرف مکعب اضافه کنید تا مطمئن شوید که یک محور متعادل بسازد. گل مروارید پمپون باتر اسکاچ را اضافه کنید و هر جا که به پرکننده فضا نیاز دارید، پمپون تکمه سبز را اضافه کنید.

۷. گلدان گل آرایی سرامیک

گلدان سرامیک گل آرایی

گلدان‌های سرامیک روشی سرگرم‌کننده برای تغییر سبک شما هستند. این اشکال گلدان می‌تواند در بافت‌ها، رنگ‌ها و سبک‌های مختلف برای مطابقت با هر نوع دکوراسیون که شما دوست دارید، کاربرد داشته باشند. گلدان‌های سرامیک نیز در تزئین قفسه کتاب‌ها و یا در فضای آزاد عالی به نظر می رسند. آن‌ها همچنین به عنوان قالب‌های گلدان جدید شناخته می‌شوند و به خاطر مواد سفالگری خوب خود شناخته شده هستند.

چگونه گل‌ها را در گلدان سرامیک تزیین کنیم ؟

موارد مورد نیاز:

رزهای رنگ عاجی
گل‌های رز با اسپری نارنجی
نیلوفرهای پرویان
ته ساقه هلو
پمپون تکمه سبز
شاخ و برگ های مخلوط

با افزودن دسته‌های شاخ و برگ مخلوط به پایه گلدان کار خود را آغاز کنید. رزهای رنگ عاجی و سوسن پرویان را به شکل مثلث به آن اضافه کنید. گل رز با اسپری نارنجی را اضافه کنید و ترکیبی از رنگ های صورتی، پرتقالی و رنگ سبز را با پمپون تکمه سبز به پایان برسانید.

۸. گلدان گل آرایی برجسته

گلدان برجسته گل آرایی

گلدان برجسته به منظور برجسته کردن یک گل و یا یک دسته‌گل کوچک است و می‌تواند یک افزودنی ظریف و زیبا بر روی شومینه شما، یک زیبایی برای مکان تزیین بشقاب ها و یا یک افزودنی با شکوه برای استایل کتابخانه شما باشد. گلدان برجسته بزرگ به نظر می‌رسند و می‌توانند جایگزین خوبی برای آذین مرکزی واقعی باشند. به علاوه گلدان‌های برجسته به علت اندازه شان در گفت و گوها و ارتباطات چشمی ممانعتی ایجاد نمی کنند. برای تزیین کردن این دسته‌گل های کوچک، تلاش زیادی لازم نیست، پسآن‌ها می توانند به راحتی در چینش میز غذاخوری صمیمی و رمانتیک استفاده شوند. هم چنین به خاطر سادگی، آن‌ها با سبک ساده گرایی خوب هماهنگ می‌شوند و به طور کامل شکوفه ها را نمایان می کنند.

چگونه گل‌ها را در گلدان برجسته تزیین کنیم

موارد مورد نیاز:

گل نخود شیرین
لاله واژگون
گل کلاغک
لاله‌های قهوه ای

می توانید از اندازه های گوناگون استفاده کنید، ما با بلندترین گلدان برجسته که با بلندترین ساقه هماهنگ می‌شود شروع می‌کنیم. با رنگ های مختلف گل نخود شیرین شروع کنید و مطمئن شوید که ساقه‌ها قبل از قرار دادن آن‌ها در گلدان، همسطح و برابر هستند. سپس، کوچک‌ترین گلدان برجسته را انتخاب کرده و دسته‌گل لاله واژگون و گل کلاغک بعدی خود را اضافه کنید. این دسته‌گل شکل و حجم زیادی خواهد داشت و آشفتگی گل‌ها را برجسته می‌کند. در نهایت، از گلدان برجسته متوسط استفاده کنید و یک لاله‌های قهوه ای را انتخاب کنید تا تزیین میز غذاخوری را به اتمام برساند. هر نوع بشقاب با بافت و رنگ های گوناگون را با اضافه کردن شمع یا رومیزی هماهنگ کنید.

۹٫ گلدان گل آرایی کاسه ای

گلدان کاسه گل آرایی

گلدان‌های کاسه ای، که به عنوان «تنگ ماهی» نیز شناخته می‌شوند، یک روش منحصر به فرد برای برجسته کردن دسته‌گل زیبای شما و ایجاد آذین مرکزی هنری است که قطعا شگفت‌زده خواهید شد. شما می‌خواهید این کاسه را به عنوان نقطه کانونی روی میز یا در مرکز سرگرمی خود داشته باشید.

توصیه حرفه ای:

گل‌ها تزیین شده در یک ظرف کاسه ای به خاطر اثر گلخانه‌ای شکل گلدان، به داشتن طول عمر طولانی‌تر مشهور هستند.
چگونه گل‌ها را در گلدان کاسه ای تزیین کنیم

موارد مورد نیاز:

رزهای سفید
پمپون های تکمه سفید
زبان پس قفا آبی
گل ادریسی آبی
ساقه‌های آردی رنگ
بوته های سبز

با قرار دادن بنیاد سبز رنگ به گلدان شروع کنید. گل‌های رز منحصر به فرد را در اطراف گلدان مرتب کنید و سپس گل ادریسی آبی را هر جا که فضای قابل‌توجهی وجود داشته باشد به آن اضافه کنید. سپس، پمپون های تکمه سفید

را همراه با زبان پس قفا آبی به سمت قسمت بالایی دسته گل اضافه کنید. در نهایت، ساقه های آردی رنگ را اضافه کنید تا تمام رنگ‌های این گل آرایی را یکپارچه کند.

۱۰. گلدان گل آرایی پایه دار

گلدان گل آرایی پایه دار

گلدان‌های پایه دار می‌توانند در یک میز لوکس که معمولا در مراسم عروسی یا مهمانی‌های شام بزرگ دیده می‌شوند، گنجانده شوند. گلدان‌های بلند پایه می‌تواند روی زمین بایستند و تا سطح میز بالا آیند تا سالن‌های بزرگ یا بخش‌های ردیف وار را تقسیم بندی کنند. یک گلدان پایه دار چند رنگ می‌تواند به صورت فصلی تزیین شوند و نقطه کانونی میز غذاخوری شما باشند.
چگونه گل‌ها را در گلدان پایه دار تزیین کنیم

موارد مورد نیاز:

رزهای نارنجی
نیلوفرهای هیبرید لس‌آنجلسی
میخک صدپر کوچک سفید
پمپون های تکمه سبز
گل راعی
بوته سبز

توصیه حرفه ای:

فوم های گل آرایی را درون یک سطل بیندازید و به جای ایجاد فشار در زیر آب، بگذارید در آن غوطه ور باشد و آب جذب کند. این کار تضمین می‌کند که گل‌ها آبدار باقی بمانند و در شاداب بمانند.

با افزودن بوته های سبز پر کننده برای ایجاد پایگاهی برای نمایش زیبایی شروع کنید. ساخت دسته‌گل از داخل به بیرون، عمق و ارتفاع هر یک از گل‌ها را مشخص می‌کند. گل‌های رز نارنجی و سپس پمپون های تکمه سبز را اضافه کنید. سپس، میخک صدپر کوچک سفید را سراسر دسته گل قرار دهید تا رنگ‌های نارنجی و سبز پررنگ را کمی خنثی کند و سپس نیلوفرهای هیبرید نارنجی اضافه کنید تا نمایانگر زیبایی در خارج از دسته گل باشد. با اضافه کردن گل های راعی برای نمایش بافت و شکل اضافی به دسته گل، این کار را به پایان برسانید.

۱۱. گلدان گل آرایی شیپوری

گلدان گل آرایی شیپوری

گلدان های شیپوری معمولا در مراسم‌های عروسی دیده می‌شوند تا یک آذین اصلی مرتفع یا گلدان کف مرتفع باشند. تمایل عمومی به ساخت آنها از شیشه یا بلور، دهنه پهن و گردنی باریک است. گلدان‌های شیپوری کامل برای تزیین اصلی میز، فوق العاده هستند چون مزاحم گفت و گو و ارتباط چشمی میهمانان با یکدیگر نمی‌شوند.

چگونه گل‌ها را در گلدان شیپوری تزیین کنیم

موارد مورد نیاز:

اسطو خودوس
ساقه‌های لیسیانتوس
ساقه‌های اکالیپتوس
میخک بنفش

با بریدن فوم شروع کنید تا با قسمت بالایی گلدان شیپوری متناسب شود و از یک بشقاب پلاستیکی به عنوان پایه فوم استفاده کنید تا قبل از قرار دادن دسته گل در گلدان شیپوری، آن را تزیین کرده باشید. ابتدا شاخ و برگ‌های گل‌ها را به فوم گل آرایی اضافه کنید و گل‌های اسطو خودوس را درون فوم فرو کنید. سپس، میخک ها را در بالا و پایه دسته‌گل، به همراه گل‌های لیسیانتوس در همه جای دسته گل، اضافه کنید. در نهایت، ساقه های اکالیپتوس را در بالا و اطراف دسته‌گل اضافه کنید تا یک سطح افقی ایجاد کرده و حجم آن را افزایش دهید.

۱۲. گلدان گل آرایی سطلی

گلدان گل آرایی سطلی

گلدان‌های سطلی، همانند شیشه میسون یا گلدان‌های پارچی مورد استفاده قرار می گیرند تا ظاهر خانه روستایی را که در دکور خانه و عروسی رایج است، بسازند. آن‌ها یک نوع گلدان جایگزین جالب هستند و در ساخت آنها از مواد فلزی، برای ایجاد طرحی زیبا و معمولی استفاده می شود. آن‌ها با دسته‌ گل هایی با طراحی جنگلی و سست، خوب جفت و جور می شوند.
چگونه گل‌ها را در گلدان سطلی تزیین کنیم

موارد مورد نیاز:

رزهای زرد
گل مروارید سفید
پمپون های تکمه سبز
سرخس
گل آتشی
بوته های سبز

این تزیین آفتابی، بازیگوشی سطل را با رنگ‌های زرد و سبز خود برجسته می‌کند. با اضافه کردن بوته های سبز و شاداب به پایه گلدان و نیز گل‌های رز زرد کار را شروع کنید. سپس، گل‌های مروارید سفید و پمپون های تکمه سبز را به قسمت پایین و به سمت سر دسته گل اضافه کنید تا حجم بالای دسته‌گل را افزایش دهید. در نهایت، سرخس‌ها و گل‌های آتشی را اضافه کنید تا یک ظاهر آشفته و جنگلی ایجاد کنید، و همچنین تمام رنگ ها را یکدیگر پیوند دهید.

۱۳. گلدان گل آرایی کوزه ای / پارچی

گلدان گل آرایی کوزه ای

گلدان‌های پارچی اغلب نقطه کانونی اصلی بر روی یک میز آشپزخانه هستند و یا می‌توانند در مرکز مکان های بیرونی قرار گیرند. استفاده از یک پارچ به عنوان گلدان، در حالی که با یک تکه گل رز بلند و یا لاله تزیین شده است، می تواند تجلی یک اثر لوکس باشد.
چگونه گل‌ها را در گلدان پارچی تزیین کنیم

موارد مورد نیاز:

رز ژولیت
گل رز شیرین سارا
رز موندیال
گل زبان پس قفا

با اضافه کردن هر یک از گل‌ها به دسته گل شروع کنید و شکوفه ها را به صورت دورانی اضافه کنید تا مطمئن شوید که از هر زاویه‌ای متعادل می شوند. با گل زبان پس قفا شروع کنید، سپس گل رز شیرین سارا، ژولیت و موندیال را تا زمانی که به حجم مورد نظر دسته‌گل خود رسیدید، اضافه کنید. دسته‌گل می‌توانند کمی آشفته تر به نظر برسند و نباید عالی به نظر برسند تا طبیعت جالب ( یا : بعد مضحک ) این گلدان را به نمایش بگذارد!

۱۴. گلدان گل آرایی پیاله ای

گلدان گل آرایی پیاله ای

گلدان پیاله ای به شکل کشتی باستانی است که به عنوان مخزن شیشه ای و جزء اصلی کوزه گری در یونان به کار می رفت. در بسیاری از قطعات تزیینی، دو دسته و گردنی که باریک تر از بدنه خود دارند.
چگونه گل‌ها را در گلدان پیاله ای تزیین کنیم

موارد مورد نیاز

گل میمونی سفید
رزهای سفید
توپ‌های سبز میخکی
گل بداغ

با قرار دادن گل های رز در وسط شاخ و برگ‌ها شروع کنید. توپ‌های سبز میخکی و گل‌های رز کوچک‌تر اضافه کنید تا عمق بیشتری در دسته‌گل ایجاد نمایید. سپس گل های میمونی را قرار دهید تا از بالا و پایین دسته‌گل به اوج خود برسد و با گل بداغ کار خود را به پایان برسانید و کمی تعادل به شکل دسته‌گل اضافه کند.

پرسش های متداول مربوط به شکل گلدان

گل‌ها در گلدان می بایست چه مقدار بلند باشند ؟

ساقه‌های گل نباید بیش از یک و نیم برابر ارتفاع گلدان باشند. برای مثال، اگر در حال خرید گل‌های رز ساقه بلند ۲۰ اینچی (۵۱ سانتی متر) هستید، به یک گلدان ۱۰ تا ۱۳ اینچ (۲۵ تا ۳۳ سانتی متر) ارتفاع نیاز خواهید داشت.

گلدان کوچک چه نام دارد ؟

گلدان کوچک در اصل یک گلدان برجسته است. برای نگه داشتن و برجسته کردن یک یا چند گل، کوچک و باریک است. ما در بخش قبلی مشخص کردیم که چگونه یک گلدان برجسته را تزیین کنید.

حالا که انواع مختلف گلدان را مشخص کرده‌ایم، آماده شروع و مراقبت از شکوفه‌های خود هستید. برای الهام بیشتر، مجموعه تمام دسته گل های زیبای ما را همین امروز بررسی کنید !

این گلدان ها را از کجا می توانید تهیه کنید ؟

گل ابزار با در اختیار داشتن بیش از ۱۰۰ مورد تنوع در انواع گلدان ها ، آمادگی خدمت رسانی به شما علاقه مندان به هنر گل آرایی را دارا است .

منابع : Wirecutter | Encyclopedia Britannica

delarambox
درباره ما
ارسال دیدگاه
ارتباط با ما
تهران - میدان توحید ، خیابان شهید طوسی ، پلاک 100 ، واحد 3
02166564458-60
booyegol.web@gmail.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X